O NAS

Niepubliczne przedszkole ,,YOGI” położone jest na malowniczej działce przy ul. Antycznej 36 w Bielsku- Białej. Przedszkole mieści się w piętrowym, wyremontowanym budynku. Nasze sale są słoneczne i przyjazne Dzieciom, wyposażone w różnorodne pomoce dydaktyczne i „przemyślane” zabawki. Działalność naszego przedszkola rozpoczynamy od lipca 2014r. Przedszkole jest czynne pięć dni w tygodniu przez dwanaście miesięcy w roku od 6.30 do 17.00. Zapewniamy optymalne warunki rozwoju dla każdego Dziecka w wieku od 2 do 6 lat.

 

ZACZAROWANY ŚWIAT ZWIERZĄT ROŚLIN I ZABAWY

Niewątpliwym atutem naszego przedszkola jest własna farma zwierząt. Powstała ona z myślą o dzieciach i specjalnie dla Dzieci. Jesteśmy jednym z nielicznych w Polsce przedszkolem, posiadającym własną farmę zwierząt. Nasza farma zlokalizowana jest zaledwie 8 km od przedszkola. Teren farmy jest ogrodzony i bezpieczny. Zaprojektowany został tak, żeby Dzieci w czasie wolnym mogły swobodnie poruszać się, do woli bawić, zwiedzać i korzystać z mnóstwa innych atrakcji, które oferujemy.

W czasie cotygodniowych wyjazdów na farmę, nasze Dzieci będą mogły zapoznać się, także w sposób praktyczny, z codziennymi obowiązkami, jakie niesie ze sobą życie wśród różnorakich zwierząt. Przyjemność ich podglądania wiąże się przecież z koniecznością naszej opieki nad nimi. Karmienie, sprzątanie czy codzienna pielęgnacja – to małe zadania Dzieci wobec naszych mniejszych przyjaciół. Podczas pobytu na farmie nie zapominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i ostrożności. A jeżeli jesteśmy w takim miejscu, to nie możemy zapominać o świecie roślin. W zależności od pory roku Dzieci będą mogły obserwować , jak rosną warzywa, zioła, zboża i nauczyć się je rozpoznawać.

Ruch na świeżym powietrzu, poznawanie i szanowanie otaczającej nas przyrody zapewni dzieciom niecodzienne wrażenia. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszej farmie odwiedź naszą zakładkę ,,YOGI FARM”.

A TYMCZASEM W PRZEDSZKOLU….

W naszym przedszkolu wszystkie zajęcia mają charakter warsztatowy, nauka polega na ciągłym działaniu i eksperymentowaniu, jest wyzwaniem i ciekawą przygodą. U nas Dziecko staje się czynnym poszukiwaczem, wykorzystującym swoją wiedzę i doświadczenie innych. Jednocześnie uczy się szacunku do drugiego człowieka oraz otaczającego go świata. Nasze przedszkole nie ma określonego profilu. Zależy nam głownie na wieloaspektowym i harmonijnym rozwoju. Wierzymy, że tylko holistyczne (całościowe) podejście do Dziecka umożliwi mu wszechstronny rozwój i zapewni dobry start w życie.

BEZPIECZEŃSTWO

W naszej placówce na każdym kroku przywiązujemy ogromną wagę do bezpieczeństwa.  Meble, zabawki i wszelki sprzęt, z jakim stykają się Państwa Dzieci podczas pobytu w przedszkolu, są bezpieczne, atestowane, zgodne z polskimi normami. Podlegają nieustannej kontroli jakości i prawidłowości funkcjonowania.

Dzieci nigdy nie są pozostawiane bez opieki.  Nasze przedszkole spełnia wszelkie wymogi nakładane na przedszkola niepubliczne przez Ministerstwo Oświaty oraz Straż Pożarną i Sanepid. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, w naszym przedszkolu prowadzone są co miesięczne alarmy przeciwpożarowe. Ma to na celu szybszą i sprawniejszą reakcję na ewentualne zagrożenie pożarowe oraz służy zwiększeniu świadomości Dzieci.

Wszyscy nauczyciele posiadają zaktualizowane książeczki Sanepidu oraz niezbędną wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

KADRA

Kadra przedszkola YOGI to zespół świetnie wykwalifikowanych i przygotowanych do pracy z małymi dziećmi pedagogów. Dzieci są ich prawdziwą pasją. Realizując program przedszkola korzystają oni z nowoczesnych metod pedagogiki, ale także sięgają po autorskie pomysły. Nauczyciele naszego przedszkola pracują z wielkim zaangażowaniem, dbają o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków, otaczają podopiecznych troską, ciepłem i uśmiechem. Każdego dnia z entuzjazmem i pomysłowością uczą, wyjaśniają, inspirują, jednocześnie pozostawiając przestrzeń na odkrycia i własną twórczość Dzieci.

ZDROWA KUCHNIA

Aby dziecko dobrze się rozwijało potrzebuje wartościowych posiłków. W YOGI promujemy naturalną dietę, dostosowaną do potrzeb każdego Dziecka. Posiłki przygotowywane w naszej kuchni cateringowej są oparte na produktach naturalnych: zbożowych z pełnego ziarna, owocach, warzywach, białkach, tłuszczach roślinnych, drobiu i rybach. Nie stosujemy produktów wysoko przetworzonych, zawierających glutaminian sodu. Posiłki dobierane są odpowiednio do pory roku. Ponadto nasze Dzieci mają dostęp do wody przez cały okres pobytu w placówce. Nie podajemy soków z kartonu- zamieniliśmy je na herbatki ziołowe, owocowe oraz wodę. Naszym celem jest wytworzenie dobrych nawyków żywieniowych, które będą owocować zdrowym rozwojem Dziecka.

 

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*