Odtwórz wideo

Kadra

Jesteśmy grupą wykwalifikowanych nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów, którzy kochają dzieci i swoją pracę. W naszym przedszkolu nauczyciel jest przede wszystkim pomocnikiem i przewodnikiem w indywidualnym rozwoju dziecka. Cele edukacyjne i wychowawcze realizujemy w sytuacjach codziennych, zarówno w zabawie, jak i podczas

zajęć. Praca z dziećmi wymaga od nas doświadczenia oraz intuicji, ciągłego czuwania nad wychowankami, umiejętności ukazywania każdemu dziecku jego walorów, podkreślania jego pozytywnych cech. Ogromną wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka, jego inteligencji emocjonalnej, zachowania przez nie autonomii i szacunku wobec samego siebie i innych dzieci, a także do kształcenia umiejętności społecznych.

Wyżywienie

Propagujemy dobre i zdrowe nawyki żywieniowe. Zamawiamy gotowe posiłki w firmie cateringowej „Kraft box”. Nasze zasady postępowania dają dziecku dużo wolności, uwzględniając jego żywieniowe przyzwyczajenia i potrzeby. Zawsze jednak jemy przy stole – siedząc, pomagamy im jeść tylko na ich wyraźną prośbę, zawsze zachęcamy do zjedzenia

całego posiłku. To dziecko decyduje, ile je i samo sprząta po sobie. Dzięki temu uczy się słuchać swoich potrzeb i być za siebie odpowiedzialne. Pomagamy dzieciom także nabierać dobrych i zdrowych nawyków żywieniowych.

Respektujemy diety zalecone przez lekarza, rozmawiamy o zasadach odżywiania, przeprowadzamy zajęcia kulinarne, eksperymentujemy ze smakiem i zapachem. I, co bardzo ważne – tworzymy podczas jedzenia przyjazną atmosferę. Czas posiłku jest czasem spokojnym. Towarzyszą mu rozmowy przy stoliku. W ten sposób uczymy dzieci także kultury jedzenia.

W Naszym przedszkolu obowiązuje następująca organizacja posiłków:

pic-28
maggie-markel-oRbtEWw_l04-unsplash

Trening jedzenie nowych potraw

Wiele dzieci z autyzmem prezentuje specyficzną wybiórczość w jedzeniu. Nie jedzą określonych produktów  lub systematycznie wycofują kolejne potrawy z jadłospisu. Pomagamy rodzicom poszerzać repertuar żywieniowy dziecka w trosce o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie ich dzieci. Prowadzimy trening jedzenia nowych potraw na terenie przedszkola oraz przekazujemy rodzicom wskazówki do wprowadzenia zmian żywieniowych w domu rodzinnym.

Odpoczynek

Czas na relaks! Stwarzamy dziecku warunki do zdrowego odpoczynku w ciągu całego dnia. Po obiedzie każda grupa ma czas na odpoczynek w ustalonych dla niej godzinach. Dziecko jednak samo decyduje, ile czasu odpoczywa. Tylko najmłodsza grupa ma leżakowanie. Pozostałe uczestniczą w relaksie przez około 20- 30 minut.

Odpoczynek dzieci to niekoniecznie leżenie, drzemka czy sen. Może być nim spokojna aktywność w kąciku relaksacyjnym bądź przytulanie dzieci na ich prośbę i za ich zgodą, słuchanie muzyki relaksacyjnej, czytanie książek.

h-07