O Nas

Nasze przedszkole położone jest w centrum Bielska – Białej. Do dyspozycji mamy budynek który, spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Celem naszego przedszkola jest zagwarantowanie bezpiecznego, szczęśliwego dzieciństwa i wszechstronnego rozwoju. Szczególną uwagę zwracamy na indywidualne potrzeby i talenty, umiejętności społeczne oraz emocjonalne.

W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do rozwijania wielu cech i umiejętności. Dzięki odgrywaniu ról oraz nauce przez doświadczanie dzieci mogą rozwijać swoje umysły i stawać się coraz bardziej ciekawe świata,
i samodzielne. Zapraszamy do naszego przedszkola, które zostało stworzone po to, aby dać możliwość jak najlepszego rozwoju wszystkim dzieciom.

Kadra

Jesteśmy grupą wykwalifikowanych nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów, którzy kochają dzieci i swoją pracę. W naszym przedszkolu nauczyciel jest przede wszystkim pomocnikiem i przewodnikiem w indywidualnym rozwoju dziecka. Cele edukacyjne i wychowawcze realizujemy w sytuacjach codziennych, zarówno w zabawie, jak i podczas zajęć. Praca z dziećmi wymaga od nas doświadczenia oraz intuicji, ciągłego czuwania nad wychowankami, umiejętności ukazywania każdemu dziecku jego walorów, podkreślania jego pozytywnych cech. Ogromną wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka, jego inteligencji emocjonalnej, zachowania przez nie autonomii i szacunku wobec samego siebie i innych dzieci, a także do kształcenia umiejętności społecznych.

Wyżywienie

Propagujemy dobre i zdrowe nawyki żywieniowe. Zamawiamy gotowe posiłki w firmie cateringowej „Kraft box”. Nasze zasady postępowania dają dziecku dużo wolności, uwzględniając jego żywieniowe przyzwyczajenia i potrzeby. Zawsze jednak jemy przy stole – siedząc, pomagamy im jeść tylko na ich wyraźną prośbę, zawsze zachęcamy do zjedzenia całego posiłku. To dziecko decyduje, ile je i samo sprząta po sobie. Dzięki temu uczy się słuchać swoich potrzeb i być za siebie odpowiedzialne. Pomagamy dzieciom także nabierać dobrych i zdrowych nawyków żywieniowych.

Respektujemy diety zalecone przez lekarza, rozmawiamy o zasadach odżywiania, przeprowadzamy zajęcia kulinarne, eksperymentujemy ze smakiem i zapachem. I, co bardzo ważne – tworzymy podczas jedzenia przyjazną atmosferę. Czas posiłku jest czasem spokojnym. Towarzyszą mu rozmowy przy stoliku. W ten sposób uczymy dzieci także kultury jedzenia.

wyzywienie-yogi
pic-28

Trening umiejętności przedszkolnych

Celem systematycznych, codziennych i intensywnych ćwiczeń jest nauka różnego rodzaju zabawy – konstrukcyjnej, tematycznej, w udawanie, i innych, które są podstawową aktywnością każdego dziecka. Zabawa daje dziecku możliwość nawiązania kontaktu z innym dzieckiem, pozwala na naukę nowych umiejętności, stanowi alternatywę dla wielu współistniejących w autyzmie trudnych zachowań. Uczymy również malowania farbami, kolorowania, wycinania, rysowania, ćwiczeń gimnastycznych, słuchania opowiadań i bajek, naśladowania, rozwijamy percepcję słuchową, wzrokową, dotykową oraz rozwijamy komunikację.

Podstawą wszelkich naszych oddziaływań edukacyjnych są zróżnicowane i bardzo atrakcyjne dla dzieci systemy motywacyjne, dlatego dzieci uczą się szybko, łatwo i z przyjemnością. Wyposażamy dziecko w obszerny zestaw umiejętności przedszkolnych, które gwarantują mu sukces integracyjny.

Odpoczynek

Czas na relaks! Stwarzamy dziecku warunki do zdrowego odpoczynku w ciągu całego dnia. Po obiedzie każda grupa ma czas na odpoczynek w ustalonych dla niej godzinach. Dziecko jednak samo decyduje, ile czasu odpoczywa. Tylko najmłodsza grupa ma leżakowanie. Pozostałe uczestniczą w relaksie przez około 20- 30 minut.

Odpoczynek dzieci to niekoniecznie leżenie, drzemka czy sen. Może być nim spokojna aktywność w kąciku relaksacyjnym bądź przytulanie dzieci na ich prośbę i za ich zgodą, słuchanie muzyki relaksacyjnej, czytanie książek.

yogi-odpoczynek